Yine, Yeniden Merhaba Dünya!

Yazma Motivasyonu Nasıl Artırılır

Yazma Motivasyonu Artıracak Bilgiler

Blog açılış konusuyla hepinize merhabalar. Uzun bir aranın ardından tekrar sizlerle olmanın mutluluğu ve blog yazarlığına yeniden dönüş yapmanın da heyecanını yaşarken, ilk içeriğimi kısa bir açıklama yazısıyla başlamak istedim.

2010 yılında burada başladığım serüvene, sanırım uzun yıllar boyunca yine burada devam edeceğim. Yazılarımı takip eden insanların bir çoğu site geçmişini bilirken, yeni arkadaşlar içinde kısa bir özet geçtikten sonra, yolun bundan sonrası için olan planlarımdan bahsetmek istiyorum.

18 Kasım 2010 – İlk blog açılış!

2009 yılında başlayan Web deneyimlerim, 2010 yılında amatör anlamda blog yazarlığına dönüştü ve ilk kişisel bloğum burası oldu. Tabi o dönemlerde yaş daha 19! Tecrübesizlik zirvedeyken, içimdeki merak duygusunun vermiş olduğu azim ile, 10 sene içerisinde düşünce ve teknik anlamda kendime çok şey kattığıma inanıyorum. Yine ilk açılış ile aynı aylara denk gelen bir Aralık ayında yeniden blog yazarlığı, diğer adıyla içerik üreticiliğine başlıyorum!

Bundan sonrası nasıl olacak?

Eski bloğu takip edenler, bundan sonrası için içerik bölümünün nasıl olacağı konusunda soruları daha bloğu açmadan yöneltmişlerdi.

Genellikle web teknolojileri ve Mobil ile Masaüstü teknolojileri ağırlıklı olmak üzere; bir kişisel teknoloji bloğuna yatkın, bunlar dışında tabiki genel konulardan bahsedeceğim bir blog olacak burası.

Eskisi kadar konulardan sapma, veya işin biraz daha duygusal kısmı azalacak, teknik boyutu artacak diyebilirim.

Kategori ve Etiket Sistemi Hakkında

Dilerseniz yukarıda bahsettiğim içerik bölümünü kategori ve etiketleri anlatarak aydınlatmaya çalışayım.

Apple: Beni tanıyanlar, Apple hayranı olduğumu, yaklaşık olarak 11 senedir Apple ürünlerini kullandığımı bilirler. Bu kategori içerisinde iPhone, iPad, Mac gibi cihazların yanı sıra, iOS, iPadOS, MacOS gibi işletim sistemleri hakkında deneyimlerimi ve incelemelerimi paylaşacağım. Ayrıca güncel yazılım sorunları, donanım haberleri gibi paylaşımlara da bu kategoride yer vermeyi amaçlıyorum.

Mobil ve Masaüstü Teknolojiler: Konusu Apple olmayan mobil cihazlar hakkında araştırmalarım, ürün incelemeleri ve önerilerim de bu kategoride listelenecek. Genellikle Android cihazlar, Bilgisayarlar, işletim sistemleri ve ürünler hakkında içerikleri bulabileceksiniz.

İnternet: Gelişen dijital çağ içerisinde, internet dünyasından haberler, yararlı web siteleri ve sosyal medya konuları gibi içerikleri de bu konu başlığında bulabileceksiniz.

Web Teknolojileri: Başta WordPress olmak üzere, diğer CMS yazılımları hakkında konular, PHP, XHTML, Bootstrap, CSS gibi konularıda bu başlık altında paylaşmayı hedefliyorum.

Yaşam Tarzı: İşin teknik kısmını bir araya bırakıp sosyal hayata döndüğümüz zaman yaşadığım tecrübeleri, hobi ve çalışma alanları gibi konuları, muhabbet kuşları ve çiçekçilik gibi ilgilendiğim konuları da yaşam tarzı konusuyla paylaşmayı hedefliyorum.

Blog Açılışında Katkılarını Esirgemeyenler!

Kasım ayında başlayan bloğun hazırlık süreçleri ve bir aylık emek sonrasında yapılan açılışta, bir çok kişinin fikirleri ve önerileri alındı. Simetri ve gereğinden fazla takıntılı bir insan olduğum için her şeyin en başında kusursuz olmasını istedim ve üç günde bitebilecek tüm işler ancak bir ayda bitti. Başlangıç benim için en önemlisiydi çünkü!

Yapımda kahrımı az çekmeyen hatunum ve ufak muhabbet kuşumuz Can’a,

2009 yılından bu yana bir çok projede birlikte yer aldığım, kardeşim olarak gördüğüm Mertcan KAHRAMAN‘a,

Tasarım ve içerik konusunda fikirlerine danıştığım yarı zamanlı süpermen Burak Göç‘e,

2008 yılından bu yana her teknik konuda yardımcı olan ağabeyim Abdullah KARAATA‘ya,

Yine blog açılış süresinde danıştığım her konuda yardımcı olmayan çalışan R10.Net üyelerine;

Sonsuz teşekkürler! İyi ki varsınız…

Alt Yapı Hakkında

ahmetyerli.com.tr, WordPress alt yapısıyla hazırlanmış olup, tasarım olarak Pixwell Modern Magazine Tutorial teması kullanılmaktadır. Sunucu hizmeti ise, Turhost(Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ.) tarafından karşılanmaktadır.

Hakkımda detaylı bilgiye Kimdir sayfasından, öneri ve görüşleriniz içinde İletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın