Evinizdeki Fazlalık Eşyalardan Kurtulmanız İçin 5 Farklı Öneri

Eviniz kaç metrekare ve bu alanın ne kadarını kullanabiliyorsunuz? Ev kiralarken ya da satın alırken olabildiğince büyük evlere öncelik veriyoruz. Ancak bakıldığında bu alanların büyük bölümünü siz değil eşyalarınız kullanıyor. Hemen her evde mutlaka kullanılmayan, ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmayan fazla eşyalar vardır. Şimdi onlardan kurtulmaya ne dersiniz?

  1. Yardım Kuruluşlarına Bağışlayın!

Eğer en az 3 yıldır beklettiğiniz halde o eşyaya ihtiyacınız olmadıysa bundan sonra ihtiyaç duyma olasılığınız çok düşük demektir. O zaman kullanmadığınız ve iyi durumda olan tüm eşyalarınızı yardım kuruluşlarına bağışlayabilirsiniz. Kıyafetler, mobilyalar ya da mutfak eşyaları gibi çeşitli eşyaları bağış olarak kabul eden pek çok kuruluş olduğunu unutmayın.

  • Eşyaları Nakde Dönüştürün!

Türkiye’de ikinci el eşya satışı yapabileceğiniz mağazalar ve internet siteleri bulunuyor. Eğer bağışlamaya sıcak bakmıyorsanız kullanmadığınız eşyaları nakde dönüştürebilirsiniz. Ancak bunun için biraz daha zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda hafif yıpranmış olan eşyaların satışı sizi biraz daha zorlayabilir. Genellikle yeni durumda olan ikinci el eşyalar daha kolay satılır.

  • İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırın!

Eşyalarınızı bir kuruluşa bağışlamak istemiyorsanız kendiniz de ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Bunun için mahallenizin muhtarı ile görüşebilir ya da resmi kurum ve kuruluşlar ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Depolayın!

Eşyalarından kurtulmak istemeyen ya da elden çıkarmak istemeyenler için çözüm evinizin bir alanını depoya dönüştürmenizdir. Ancak bu durumda hala yer işgal etmeye devam edeceklerini de unutmayın. Kiler alanı, balkonun bir bölümü ya da kullanmadığınız bir oda depoya dönüşebilir. Dilerseniz bu alana büyük bir dolap da yerleştirebilir ve kullanılmayan eşyaların tamamını bu dolaba koyabilirsiniz.

  • Depo Kiralayın!

Son olarak eşya depolama ihtiyacı için önerimiz bir depo kiralamanız olacak. Bu sayede evinizde yer teşkil etmelerinin önüne de geçmiş olursunuz. Uygun fiyatlı depo bulmak için de hemen Armut.com adresine uğrayabilirsiniz. Yaşadığınız bölgeye yakın bir konumda olan depo seçeneklerini inceleyebilir ve fiyatlar hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle çok miktarda eşyası olanlar ya da büyük mobilyalara sahip olanlar için depo kiralamak daha makul bir seçenek olabilir.

Yorum yapın