Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Yapılır?

Hasta yatağı kiralama yapmak için öncelikle hastanızın ihtiyaç durumunu göz önüne alarak bir tercih yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında hasta karyolaları hastalar kadar hasta bakıcılarının da kendi durumlarını göz önüne alarak kiralama yapması gereken bir konudur. Örneğin manuel yataklarda hasta bakıcısının yeteri kadar gücü yok ise bu yatağı kullanması çok zor hale gelebilir.

Bir başka durumda hasta bakıcısının eğilme, doğrulma gibi durumlarda eklemlerde herhangi bir rahatsızlıkları varsa bu hasta bakıcısının sağlık durumunu da riske atacak bir durumdur. Manuel hasta karyolalarının maliyeti her ne kadar düşük olsa da hem hasta yönünden hem hasta bakıcısı yönünden kullanışı daha zordur. Bu nedenlerden dolayı elektrikli yatakları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Elektrikli hasta karyolalarında elektrik olmaması durumunda ne yapacağını düşünen hastalar ve hasta bakıcıları olacaktır. Böyle bir durumda pil kullanılarak elektriksiz olarak da yatakların işlevine devam etmesi mümkündür. Kaliteli piller kullanarak yatağın elektriksiz kullanılma süresini uzatabilirsiniz.

Elektrikli yataklarda da 3 çeşidimiz vardır. Bunlar 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu hasta karyolaları olarak yine hastanın durumu göz önüne alınarak tercih yapılması gereken bir konudur. 2 motorlu hasta yataklarımız 2 adet fonksiyona sahip olup baş ve ayak kısmının tek tuşla insan gücüne herhangi bir gereksinim duymadan ayar yapabileceği ve hastanın yemek yeme, ilaç içme, televizyon izleme, telefonla uğraşma vb. gibi oturma pozisyonuna ihtiyaç duyduğu her durumdan yararlanabileceği rahatlığa sahiptir.

3 motorlu hasta yataklarımız ise biraz daha hareket kısıtlaması olan hastalarımız için ideal özelliklere sahip baş, ayak ve yukarı aşağı hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Hastanın yanında hastaya bakmakta olan siz değerli refakatçıları da düşünerek tasarlanan bu yataklarda hastayı yataktan indirirken veya yatağa çıkarırken sizin neredeyse hiç kas gücü harcamadan tek bir tuşla yatağı aşağı ya da yukarı hareket ettirerek hastayı kolayca yataktan indirebilir ya da çıkartabilirsiniz.

4 motorlu yataklarımız ise 3 motorlu yataklardan bir özellik daha fazla olarak tredelenburg ve ters tredelenburg özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde soluk borusunun regürjitasyondan (yediğimiz yemek ve içtiğimiz içeceklerin kusma olmadan ağza geri gelmesi) korunmasını sağlar. Tredelenburg pozisyonu ayrıca kanama riskini de azaltır. 4 motorlu karyolalarımız hareket edemeyen devamlı yatması gereken hastaların tercih edebileceği karyolalardır. 4 motorlu karyolalarımızda bulunan asansör sistemi hastanın sedyeye alınırken ya da başka bir yere yatırılırken zorluk yaşanmamasını sağlar.

Hasta karyolalarında bulunan delikler devamlı yatan hastaların terlemesini önlemektedir. Yine normal yataklardan farklı olarak havalı tasarlanmış olan yataklarımız sürekli yatmaya bağlı olarak vücutta oluşacak yaraların önüne geçmektedir. Havalı yataklar basınç üniteleri sayesinde kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Yataklarımız doktorlar ve uzmanların tavsiye ettiği sertliktedir.

Hasta yataklarımızın su geçirmeyen, anti bakteriyel, çıkarılabilir şilte ve kolay temizlenebilir olması da yine sizlerin ekstra maliyet harcayıp yeni yatak almanıza gerek olmadan kullanmanızı sağlar. Hasta karyolalarımızın ABS plastikten üretilmesi demir karyolalara oranla daha kullanışlıdır.

Çarpmaya bağlı yaralanma olmaması ya da temizlikte kolaylık sağlaması ABS karyolaların vazgeçilmez özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca bütün yataklarımızda korkuluk sistemi vardır. Korkuluklar sayesinde hastanın yataktan düşme riski yoktur. Hasta hareket durumlarında korkuluklardan rahatça destek alabilmektedir. Korkuluklarda bulunan aralıkların genişliğinden hasta rahatça dışarıyı görebilir ve siz refakatçılarda hastayı görebilirsiniz. Korkulukların en alt seviyeye gelme durumunda ise hasta yataktan inerken veya çıkarken herhangi bir zorlanma yaşamaz.

Hastanıza hasta karyolalarımızın bu özelliklerini göz önüne alarak seçim yaptıktan sonra hasta karyolası isim ya da hasta karyolasının yanında bulunan kod ile telefon numaramızı tuşlayarak seçtiğiniz karyolanın stok durumunu müşteri temsilcimizden sorarak bilgi alabilirsiniz. İletişim sayfasından güncel çağrı merkezimize ayrıca ulaşmanız mümkün. Hasta karyolamızda stok olması durumunda ister mağazaya gelerek isterseniz de adres bilgilerinizi bize ileterek istediğiniz karyolayı kiralayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Set İçeriği

Hasta yatağı kiralama set içeriğinde hasta yatağı ve mekanizmaları ile beraber; 1 adet ortopedik hasta yatağı, 1 adet yatak koruyucu alez ve 1 adet serum askısı bulunmaktadır. Hasta karyolasının kurulumu ve hasta karyolasının kiralama süresinin bitiminde yatağı geri alma fiyatlara dahildir. Hasta karyolalarımızın kumanda yönetiminin basit olması herkesin rahatlıkla kullanabilmesini kolaylaştırır. Servis elemanlarımız tarafından sizlerin hasta karyolasıyla herhangi bir sorun yaşamamanız açısından yatak kurulumunda bütün incelemeleri yapılacak olup hasta karyolasının kullanımı hakkında sizlere detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Hasta Yatağı Kiralama Bölgeleri

Hasta karyolası kiralama durumunda servis bölgelerimiz başlıca Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer, Ümraniye, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Beyoğlu, Kartal, Maltepe, Üsküdar, Kağıthane, Beykoz, Gültepe olmak üzere İstanbul’un tüm ilçelerini kapsamaktadır.

İstanbul içi teslimatlar genellikle aynı gün içerisinde tamamlanır ve kurulumlar gerçekleşir. Kurulum esnasında hasta yatağının kullanımı hakkında servis elemanları ayrıca detaylı bilgi sunmaktadır.

Adres belirtirken herhangi bir karışıklık olmaması adına tam adresi girmeniz önemle rica olunur. Çalışma ve dışarıda bulunma hallerinde önceden belirlemiş olduğunuz saatler içerisinde hasta yatağınız özel olarak teslim edilebilir.

İstanbul dışı başta çevre iller olmak üzere, büyük şehirler ve ege bölgesi ile beraber iç Anadolu bölgesinden hasta yatağı kiralama hizmeti almak isterseniz, irtibat numaramızı kullanarak önceden görüşme gerçekleştirebilir ve teslimat için gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Yorum yapın