Tüm Hayvan Dostlarımız İçin: Hayvanlar.Net

Hayvanlar.Net projesi konusunu sonunda yazabildim. Hayvanlara destek olmak pek çok insan için yazılı olmayan kurallardan bir tanesi. Bir çok küçük hayvan dostumuz bizlere ihtiyaç duyuyor ve yardım bekliyor. Yazıya başlamadan önce belirtmek isterim ki bu bir sponsorlu tanıtım yazısı içeriği değildir.

11 sene önce tanıştığım çok değerli dostum olan Mertcan‘ın aracılığı ile tanıma fırsatı bulduğum isim: Tevfik! Çok kısa süre içerisinde iyi bir dost olduk. Kendisinin bu projesini duymam da ortalama 1 ay falan önceye dayanıyordu. Proje için yaptıkları, maddi ve manevi katkıları çok fazla! Durum böyle olunca benim de bu projeye destek olmam gerektiğini düşünerek ve bu yazıyı hazırladım.

Hayvanlara Destek

15-16 yıl kadar Muhabbet kuşu besledim. Bir çok muhabbet kuşunu yavruluktan yetiştirdim ve hastalıkları konusunda da bir çok sorun yaşadım. Bu sorunların başında veteriner hekimlerin bir çoğunun sadece ineklere bakması oldu! Özellikle yaşadığım şehirde bir çok sorunda veteriner hekimler odasına kadar gittim ama sonuç alamadım.

Meselâ Elazığ gibi bir şehirde, 350.000 insan yaşıyor. Bu küçük kanatlı dostlarımızın sorunlarıyla ilgilenen tek hekim ise Hayat veteriner kliniğinden Gökhan hocam. Elazığ ve çevresinde ikâmet edenler için Elazığ Hayat Veteriner Kliniği her türlü hayvanların sorunlarıyla ilgilenen tek yer diyebilirim.

Ne yazık ki bu konuda yaşadığımız çaresizlik halâ daha aynı şekilde devam ediyor. Düzeleceği de pek yok. Peki ne yapacağız? Elimiz kolumuz bağlı beklemenin de küçük hayvan dostlarımıza bir faydası olmayacak. İşte tam bu nokta da Tevfik’in yeni projesi Hayvanlar.Net bize bir çok konuda ücretsiz sorun çözümleri sunarken, bir çok hastalığında tedavi yöntemlerinden bu sitede bahsediyoruz.

Gönüllülük Projesi

Bu forumda hayvanlar hakkında yardım konuları açılıyor ve bilgisi olan arkadaşlar da deneyimleriyle çözüm önerilerinden bahsediyor. Tamamen gönüllülük politikasının esas alındığı hayvanlara destek konusunda hiçbir ücrette talep edilmiyor. İşte bu nedenle bu projeyi destekliyorum, orada varım ve sizlerinde olmasını isterim.

Üyelikler Hakkında

Hayvanlar.Net’e üye olmak için tek yapmanız gereken; kısa bir üyelik formunu doldurup üyeliğinizi mail ile onaylamak. Ayrıca çok iyi dostluklar da burada kurabilir, bir çok küçük hayvan dostlarımız hakkında, neşeli videolar ile beraber küçük hayvan dostlarımız hakkında bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Hayvanları bir çok zaman doğal ortamından alıp bizimle beraber yaşamalarına zorluyoruz ve bunun sonucu olarak onları mutlu etmek, sorunlarıyla ilgilenmek, hastalıklarına çare üretmek bizim sorumluluğumuzdur. Bizim onlara kızma hakkımız yok, onları mutsuz etme hakkımız da yok. Yalnız bırakacağınız bir hayvanı ne sahiplenin, ne de buna müsade edin.

Hayatın en büyük gerçeği; ne yaşattıysan onu yaşarsın sonucudur. Hayvanlar bizim en büyük dostumuzdur ve onlar bize Allah’ın emanetidir.

www.hayvanlar.net bağlantısını kullanarak üyelik oluşturabilirsiniz. Forum ile ilgili öneri ve yaşadığınız sorun olursa yine Tevfik ile iletişime geçerek çözebilirsiniz.

Hayvanlara destek olmak amacıyla bu yazıyı aslında 2 gün önce yazacağımı Tevfik’e belirtmiştim ancak yeni projemin başlaması ve beraberinde başlangıç için bir çok sorunu beraberinde getirmesi yazıyı biraz geciktirdi. Kendisinden vermiş olduğum sözü zamanında gerçekleştiremediğim için de buradan özür dilerim.

Yorum yapın