iPad’lerde WhatsApp Web kullanmak artık hayal olmaktan çıktı ve gerçeğe dönüştü! Henüz resmi duyurusu bile yapılmadan sizlerle bu haberi paylaşmak istedim.

iPad’lerde WhatsApp Web Kullanılabilecek!

WhatsApp, akıllı telefon kullanan herkesin vazgeçilmez iletişim aracı konumunda yer alıyor. Bende bir iPad kullanıcısı olarak, bilgisayarda yaptığım ama iPad’de yapamadığım en büyük sorun hep WhatsApp Web’in kullanılamaz olması oldu. Yani öyle bir durum ki ne WhatsApp uygulamasını indirmenize izin veriyor sistem ne de WhatsApp Web kullanmanıza.

Durum böyleyken mobil hat desteği olmayan iPad’ler için en büyük sıkıntı WhatsApp kullanımı oldu. İnsanlar çözümleri genellikle üçüncü parti uygulamalar yükleyerek WhatsApp’a ulaşmakta aradı ancak burada ki sıkıntı da bu üçüncü parti uygulamalara nasıl güvenip en mahrem uygulamamızı göstereceğiz?

WhatsApp Web Çilesi sona erdi!

Sorunun kaynağı Apple mıydı, WhatsApp mıydı, yoksa her ikisi birden miydi bilemem. Bugün geldiğimiz noktada herhangi bir tarayıcı ile WhatsApp Web uygulamasına artık erişebiliyor olmamız bizim için çok büyük bir avantaj.

WhatsApp Web iPad’de Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ı internet tarayıcıdan kullanabilmek için yapmanız gerekenler ise;

1- WhatsApp Web bağlantısına tıklayın. Karşınıza Beyaz karekod ekranı gelecek ve burada bekleyin.

2- Cep telefonunuzdan ayarlara girerek WhatsApp Web/Masaüstü butonuna tıklayarak kameramızı internet tarayıcısında çıkan görsele okutmak.

İşte bu ikim adımda WhatsApp hesabınızı tarayıcınız üzerinden web uygulamasına bağlamış olacaksınız ve iPad üzerinden WhatsApp iletişimini tıpkı telefonda olduğu gibi kesintisiz devam ettirebileceksiniz!

Hangi iPad Cihazlar WhatsApp Web Kullanabilecek?

Bu uygulama başlamadan önce yalnızca Mobil hat takılabilen iPadler ile Pro serisi iPad’ler WhatsApp kullanabiliyorken, artık tarayıcı olan tüm iPad tabletler ile oturum açmanız mümkün! Test ederek denediğim ve sorunsuz çalıştığını gözlemlediğim cihazlar;

iPad 7/8, Air 3, Pro

iOS 13 ve 14’e ait sürümlerde de sıkıntısız olarak çalışıyor.

Eğer iOS 12 veya daha altı bir işletim sistemi sürümü kullanıyorsanız, sizlerde çalışıp çalışmadığını yorumlarda belirterek, düşük sürüm iPad kullanıcılarına bilgi verebilirsiniz.

Apple cihazlar hakkında diğer haberleri görmek için Apple bağlantısına tıklayabilir, iPadOS Tabletler hakkında bilgi almak için de iPad bağlantısını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu konuyla ilgili yaşadığınız sorun olursa, yorumlarda belirtmeniz durumunda yardımcı olmaya çalışırım.