iPhone’lar İçin Ücretsiz Pil Değişimi Nasıl Olur?

iPhone’larda Ücretsiz Pil Değişimi ancak belli koşullarda yapılır. Garantili cihazlar da pil değişimi, ancak gerekli şartlar oluşmuşsa gerçekleşir aksi taktirde servis hizmetinden ücretsiz yararlanamazsınız.

iPhone’larda Ücretsiz Pil Değişimi

Apple destek ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve yine resmi sitesinde belirtilen açıklamalara göre alt kısımda ki şartlara uygunsa cihazınız, değişim ücretsiz gerçekleşecektir.

Pil şarjı döngü sayınız 500 olmadan pil sağlığı %80 veya altına düşerse batarya değişiminden ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz demektir.

Garantili cihazlar için tek aranan şart budur ancak konuya bağlı geri çevrilme nedenleri de olabilir. Bunlar ise;

  • Cihazınız başka bir sorundan dolayı yetkili servis dışında tamir edildiyse garantiden çıkar. Hatta şöyle bir örnek vereyim; siz daha önce ekran veya hoparlörü dışarıdan yaptırdınız diyelim, batarya da sorun olduğu zaman maalesef onarımınız ücretsiz olarak gerçekleşmeyecektir ve garanti kapsamından çıkacaktır.
  • iPhone cihazlar Apple tarafında suya ve toza dayanıklı yapılmıştır ancak Apple bu cihazlara bu konuda garanti kapsamı vermiyor. Yani sıvı temasına bağlı olarak yaşanacak herhangi bir ekran, batarya, ana kart gibi sorunlarda maalesef garanti hizmeti alamazsınız.

Yukarı kısımda ki maddeler haricinde pil yüzdeniz çok hızlı düşüyorsa, %80 altına toplamda 500 şarj döngüsüne ulaşmadan düşmüşse bataryanız servis bünyesinde ücretsiz olarak orijinaliyle değiştirilecektir.

Döngü ve Pil Sağlığını Nasıl Öğrenebilirim?

Pil sağlığını ayarlardan Pil sekmesi altında, Pil Sağlığı içerisinde ‘%‘ cinsinden görebilirsiniz. Pil döngüsünü ise Apple Destek uygulamasını kullanarak müşteri temsilcisiyle yazışarak öğrenebilirsiniz.

Müşteri temsilcisine nasıl ulaşacağım?

Apple Destek uygulamasını açtıktan sonra arama ekranına gelip ”Pil Sorunları, Canlı Destek” gibi arama yaparak sohbet ekranına ulaşabilir ve müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz. Canlı sohbet esnasında pil döngünüz hakkında bilgi almak istediğinizi iletirseniz, sizden bir onay istenir ve ekrana gelen bildirimi onaylarsanız; yetkili servis çalışanları cihazınıza bağlanarak döngü sayınızı söyleyecektir.

Ayrıca pil sağlığının korunması hakkında yapmanız gereken bazı önerileri de kendilerinden detaylı olarak alabilirsiniz.

Ücretli değişimlerde ücretler değişiklik gösterebildiği için Apple Onarım Ücretleri bağlantısına tıklayarak güncel pil ve onarım fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular veya danışmak istediğiniz konu olursa, yorum ile belirtmeniz durumunda en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım.

Yorum yapın