Rewrite Makale Nedir, Nasıl Yazılmalıdır?

Rewrite makale nedir ve düzenleme esnasında nelere dikkat edilmesi gerekir? Bugün sizlere, son yıllarda Google ve SEO alanlarında artık olmazsa olmazlardan biri olan Rewrite makale konusunu ele alacağım. Yazı yazma konusunda sorun yaşayan pek çok insanın, çözüm olarak tercih ettiği bu yöntemi detaylı bir analiz ederek başlamak en doğrusu olacaktır. Rewrite makale nedir, neden tercih edilir ve sonuçları ne gibi etkiler sağlar? Dezavantajları nelerdir ve algoritmalar bunu fark ediyor mu? Ayrıca fark edilmesi durumunda ne gibi yaptırımlar ve sonuçlar doğuruyor? İşte Rewrite makalesi tüm bu soruların detayları yanıtlarıyla, içeriğimizin konusu bu temel ana başlıklardan oluşacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

Rewrite Makale Nedir?

Rewrite makale, daha önce arama motorlarında yer edinmiş içeriklerin, belli bir oran da ya da tamamen değiştirilmesi ve özgün hale getirilmesine verilen genel isimdir. Birçok web sitesi sahibi, içeriklerini oluştururken web sitelerini zengin tutabilmek için bazı makalelerde Rewrite taktiğini uygular.

Bu teknik sayesinde hem sıfırdan makale yazılmamış olur hem de güncel içeriklere sahip olunur. Rewrite makale, sadece yeni eklenen yazıları kapsar terimi de yanlış bir terimdir.

Özgünleştirilmiş Yazı
Retwrite makale nedir ve nasıl yazılmalıdır?

Daha önce eklenmiş bir içeriğin, değiştirilerek ya da ekleme yapılarak zengin içerik konumuna getirilmesi, arama motorlarında güncelleme anlamı taşıyor ve buda Rewrite makale sınıfına giriyor.

Yani sonuç olarak bir içeriğin kelime sayısı ve odak anahtar kelime sayısı sonradan ekleme yapılarak düzenlenirse, yine Rewrite makale değeri kazanmış olur. Ancak bu yazı aynı site için geçerlidir ve başka bir siteye sadece ekleme yapılarak girilirse, kopya içerik sınıfına girer ve beklentileri karşılamaz. İşte Rewrite makale nedir sorusunu bu şekilde açıklamış olduk.

Rewrite Makale Neden Tercih Edilir?

Güncel içerik girmek konusunda sıkıntı yaşayan web site sahipleri, siteyi güncel tutmak ve içerik akışına devam etmek için Rewrite makale eklemeye devam ederler. Hatta bu işlemi bile yapmadan, sadece mevcut içeriklere ekleme ve güncelleme yapılması bile web sitesini güncel tutmak için yeterli olduğundan dolayı, Rewrite güncellemesi de ayrıca tercih edilen konulardan bir tanesidir.

Özgünleştirilmiş Makale Arama Motorlarında Fark edilir mi?

Bu sorunun yanıtı hem evet hem de hayır olarak verilebilir. Rewrite makale eklerken, bu içerikleri eş anlamlı birçok kelime ile değiştirmek çok fazla bir işe yaramaz. Yazının başında hatırlarsanız eğer, arama motorlarının eskisinden çok daha zeki ve iyi bir algoritmaya sahip olduğunu söylemiştim.

İşte bu algoritma, sadece kelimelerin eş anlamlarıyla değiştirilmesini anlayabilecek seviyeye ulaştı. Bu konuda çıkarmamız gereken sonuç ise; yazının kelimeleriyle oynayıp ana kalıbı aynı bırakmak bizi kopya içeriğe sürükler ve tüm içeriklerde gerilememize bile neden olabilir.

Özgün Makale Düzenlemesi Nasıl Olmalı?

Makale yazarları ve web site sahipleri bu işi profesyonel anlamda kusursuz yapabilmek için birçok püf nokta kullanır. Peki bu püf noktalar nelerdir?

  • Rewrite yapılacak makale, metin üzerinde düzenleme yapılarak değil de metnin tamamının okunup yazarın farklı yorumlar katarak düzenlemesiyle tam performans elde edilir.
  • Hazırda makaleniz varsa ve bu makale üzerinde Rewrite uygulanacaksa, odak anahtar kelime kullanımı artırılarak gerçekleşmeli, en az 100 kelime artırılmalı. Anahtar kelime ve sıralama yerlerinize göre bu ekleme işlemi 500 kelimeye kadar artırılmalıdır aynı zamanda.
  • SEO başlıkları, yazı adresi ve h tag kullanımları yeniden gözden geçirilerek revize edilmelidir. Yazı başlığınız anahtar kelime içeriyorsa, hemen altında ki ilk başlık anahtar kelime kopyası olarak eklenmemelidir. Yazı başlığınız H1 etiketine sahip olduğu için, sizin makale de kullandığınız etiketler H2-H3-H4 sıralaması ile ilerlemelidir.
Rewrite Makale Tanımı ve Alanları
Rewrite Makale Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İçeriklerin Tamamı Rewrite Makale Yazılarak Oluşturulabilir mi?

Yazıyı SEO araçlarında değil de Google’ın algoritmasında tamamen anlaşılmayacak derece de değiştirebilirseniz eğer, evet bu yapılabilir. Ancak yukarı kısımda bahsettiği gibi, hazır kalıp yazı üzerinde kelime ve eş anlamlı değişiklikler, web sitenizi kopya içeriğe gönderecektir ve aldığınız katkı neredeyse 0 olacaktır.

Rewrite Makale Yazarları Hakkında

Anlattıklarımın tamamı doğru ve düzenli uygulanırsa, web siteniz var olan makaleler ile sürekli güncel kalabilir. Eş anlamlı kelimelerden kaçınılarak yapılan düzenlemelerde ise %100 özgün içerik sahibi olabilirsiniz.

İşte makale yazarlarında aradığınız özellik ve beklentileriniz bu yönlerde olmalı. Özgünleştirilmiş makale taktiğini kullanan birçok makale yazarına bu uyarılarda bulunmalısınız. Aksi taktirde yazı özgünlük testinde %100 özgün içerik olarak aldığınız makaleler, sonuç olarak size çok fazla bir katkı sağlamayacaktır.

Zaten web sitenize girmiş olduğunuz yüzlerce içerikten sonuç alamıyorsanız ve hazır makale kullanıyorsanız, mağduriyetinizin nedeni de bundan kaynaklıdır.

Girmiş olduğunuz sektörün zorluğu ne olursa olsun, rekabet oranı ne olursa olsun, onlarca özgün makalede hiçbir sonuç çıkmıyorsa bir sorun vardır. İşte bu sorun karşısında değiştirmeniz gereken şey, web siteniz veya girmiş olduğunuz alan değil makale yazarınızdır.

Sonuç

Rewrite yani özgünleştirilmiş makale konusunda her şeyi en ufak ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştım. Bu konu hakkında temel sorun ya da sorularınız için e-posta yöntemini değil de yorum alanını kullanırsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz. Ayrıca sizinle aynı sorunları yaşayan diğer insanlara da çözüm fırsatı verebilirsiniz.

SEO konusunda Nofollow Linklerin Önemi ve Backlink Konusunda Yapılan Hatalar isimli yazılarımı da okumak isteyebilirsiniz.

Yorum yapın