Kategorisiz Konular

Savaş Oyunları ile Stratejik Zekanızı Geliştirin

Savaş oyunları adından da anlaşıldığı gibi savaşların yapıldığı ve bunun için mücadele edilmesi gereken oyunlardır. Savaşta tank, silah, savaş uçakları gibi gerçek hayatta kullanılan araçlar kullanılmaktadır. Oyunda savaşlar yapılırken belli bir kural yoktur. Orduyu yönettiğiniz gibi savaşın ortasında da kalabilirsiniz. Askerleri kendiniz yönlendirmektesiniz. Savaşı kazanmak için her türlü silahı kullanabilir ve askerleri istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

savas oyunlari 1

Savaş oyunu, yetenek ve zekayı geliştiren, belli kuralları olan, ve eğlenceli vakit geçirmeye yarayan oyunlardır. Savaş oyunları her yaş kesimi tarafından oynanmaktadır. Günümüzde mobil uygulama ya da bulut üzerinden daha çok oynanmaktadır. Ama PC’de oynamak çok daha güzeldir. Düşünerek oynanan oyunlarda yapılan her hamlenin önemi büyüktür.

Ücretsiz olarak da oynanabilen oyun çeşitliliğinin olması savaş oyunlarını sevenler için güzel bir fırsattır. En çok tercih edilen savaş oyunlarını kısaca değinerek oyunları tanımanızı sağlayacağız.

CS GO Danger Zone: Bu oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. PlayStation, Xbox gibi farklı konsollarda rahatlıkla oynanabilmektedir.

Operation Flashpoint: Oyun yavaş ilerliyor ve bir anda ortalık karışıyor. Ses efektleri mükemmel. Hız ve aksiyon daha az olsa da bu oyunun tutkunları çok fazladır.

Call of Duty Warzone: Bu oyunda Battle Royale ve Plunder olarak iki farklı oyun seçeneği bulunuyor. Battle Royal’de 150 oyuncu takım olarak karşılıklı savaşıyor. Savaşlar sonunda hayatta kalan takım kazanıyor. Plunder’de ise yine 150 oyuncu takım olarak 30 dakika boyunca 1 milyon dolar toplamak için mücadele ediyor.

Valorant: Bu oyunu oynayıp da kapılmayan yok gibi. Beş kişilik kurulan takımlar karşılıklı maç yapıyor. Bir takım savunma bir diğer takım ise saldırma görevini üstleniyor.

ArmA serisi: 2006 yılında piyasaya sürülen oyun günümüzde hala ilgi görüyor. Askeri bir savaş olan oyunda açık arazilerde sürekli çalışmalar yapılmaktadır. Gerçek bir savaştan farksız olan oyun oldukça başarılı.

Insurgency Serisi: Takım olarak oynanan savaş oyunudur. Zor bir oyundur, takım kurmazsanız oynamanız mümkün değil. Ekip ruhu ile oynanan oyunda başarılı olmanız hiç de kolay olmayacak. Takım içinde roller dengeli olarak paylaşılıyor. Böylece karşılıklı yapılan mücadelelerde dengesizlikler ortadan kalkıyor.

Days of War: İkinci dünya savaşını konu alan oyun tarihin önemli olaylarını yeniden yaşatıyor. Kalitesi mükemmel ve kendinizi kaptırarak gerçek bir savaş içerisindeymiş hissini veriyor.

Fortnite: Oldukça geniş bir kitle tarafından oynanan oyun en çok sevilen savaş oyunları listelerinin başlarında yer alıyor. Sezon mücadelelerinin yapıldığı battle royale oyunu olarak oldukça popülerdir.

PUBG: Hem mobil hem de masaüstünde oynanan oyunlardan biridir. Oldukça popülerdir.

Overwatch: 35 milyondan fazla kişi tarafından oynanan oyun Valve tarafından piyasaya sürülmüştür. Son yıllarda kullanıcı sayısı artmaktadır.

GTA: Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bilinen oyunu oynamayan yok gibidir. Oyun yeni sürümleri ile kendini yenilemektedir. Tüm dünyada oldukça popülerdir.

Ahmet Yerli

Hayatının temellerini minimalizm yaşam felsefesine adamış bir web yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu