Yazı Plus’ı Keşfettiniz mi?

Bugün sizlere yeni keşfettiğim Yazı Plus Genel blog tanıtım ve incelemesini yapacağım. Tabi genel blog sitesi denildiği zaman, bir kaç yıl önce akıllara onlarca kaliteli siteler gelirdi. Günümüzde ise maalesef aynı durum söz konusu değil. İşte bu nedenle keşfettiğim bu harika bloğu sizlerinde yararlanması adına paylaşma kararı aldım.

Türkiye’de artık genel blog siteleri, makale yazarlarının samiyet eksikliği ile yazılmış cümle yığınına döndü. Durum böyle olunca insan o güzel blogları aramıyor değil hani. 2007 ile 2013 arasında blogculuk kaliteli bir işti. Her blog kendi içeriğini kendisi hazırlardı, kendi duygularını katardı yazılara. Şimdi durum öyle mi peki? Hangi bloğu açsam, hazır cümle kalıplarıyla donatılmış, amaçsız yazılar görüyorum!

Nedir Bu Yazı Plus?

Yazı Plus, tamamen sahibinin kendi kaleminden çıkan samimiyet ve bilgi dolu makaleler içermekte olan genel bir blog sitesi. Yazarın kendisine ait bir yazı biçimi olduğu için, aynı yazarın bir kitabını okumak gibi, blog yazılarını takip edebiliyorsunuz. Bir internet sitesinden daha ne istenir ki?

Konusu genel olan bloglarda minimalizm çok önemlidir. Bloğun düzenli ve sabit takipçi kitlesi kazanması için içerik ve tasarımın sade olması gerekir. İşte Yazı Plus bizlere bu sadeliği sunmakta. Gerek içerikler ve anlatım dili, gerekse tasarım tamamen minimalizm üzerine kurulu. Minimal olan bloglarda ziyaretçilerin asıl hedefi içeriktir. Kafa karıştıran ve bunaltan gereksiz CSS yığını görmezsiniz, sadece içeriktir görmek istediğiniz şey.

Alt Yapının Önemi

Bir bloğun alt yapısının WordPress olması çok önemlidir. Bir de o bloğu yöneten wordpress optimizasyonundan anlıyorsa, sitenin hızı bütün gün yazılar arası dolaşacak kadar keyif verir. İşte Yazı Plus’ın en büyük avantajlarından biri de, sahibinin bu konuda profesyonel olması. Kaliteli içerik, hızlı web sitesi, reklam yığını olmayan sayfalar derken bu siteden bahsediyorum işte…

Tabi bu tür blogların ayakta durabilmesi için, dijital çağ teknolojilerine ayak uydurmaları da gerekir. Yazı Plus, içerik, tasarım anlamında günümüz beklentilerini fazlasıyla karşılamakta. Ayrıca günümüzün vazgeçilmezlerinden YouTube için kanalları da artık aktif! Yazı Plus YouTube kanalını, yine blog üzerinden bulabilir ve içerikleri video olarak da takip edebilirsiniz. Adamlar çıtayı şaha kaldırmış!

Önerdiğim Konu Başlıkları

Yazı Plus, bir çok içeriği ile ön plana çıkmayı başaran bloglardan bir tanesi. Özellikle şu içerik iyi, şu içerik kötü diyemem. Genel olarak tüm içerikler başarılı ve kaliteli. Yeni bir blog olmasına rağmen Felsefenin Alt Dalları konusu en çok dikkatimi çeken başlık oldu. Sanırım felsefeye karşı olan ilgimi buradan bir kez daha belli etmiş oldum.

Gündemi Kaçırmamak Önemli

Genel bloglar, güncel içerik çok fazla sunmuyor artık. Bunun nedenlerinden bir taneside haber içeriklerinin genellikle özgün içerik olmamasıdır. Yazı Plus, güncel içerikleri özgün olarak hazırlıyor ve sürekli olarak güncelliyor. Bu sayede blog güncel içerikleri de bünyesinde barındırabiliyor. Tabi benim de bayağı işime geliyor. Hem haberler için ayrı bir siteye girmek zorunda kalmıyorum, hem de özgün haber metinleri okuyabiliyorum. Tabi bu servis için ayrı çalışan bir ekipleri mevcut. Bu ekip takım halinde çalışmakta, içerikleri sürekli kontrol etmektedir.

İşte Yazı Plus’ı diğer genel bloglardan ayıran temel nedenler bunlardı. Çok yakında bir mobil uygulama da geliştirecekler. Mobil uygulama sayesinde, cep telefondan sürekli blog takibini de yapabileceksiniz. Tabi tasarım %100 mobil uyumlu olduğu için, mobil cihazlardan tarayıcı kullanarak da gezinti yapabilmeniz mümkün. Bu adamlar her şeyi ile kusursuz bir genel blog tasarladı ve bu projeyi hayata geçirdi.

Kendilerine çıkmış oldukları bu yolda başarılar dilerim. Artık tek bir site ile bir çok stalker gibi site site gezme devri benim için nihayet bitti. Bu konu hakkında kendi görüşlerinizi de yorum alanından belirtebilirsiniz.

Yorum yapın