Kişisel

Yeni Şehirden, Yeni bir Hayat: Sivas

Hayatım boyunca hep çeşitli nedenlerden dolayı yeni şehirler tanıdım ve buna bir yenisi daha eklendi. Tabi taşınma sürecinin ve yerleşimin de onlarca aksilikle beraber geldiğini belirtmeliyim. Benden size bir tavsiye kışın taşınmayın! Hadi taşındınız diyelim, sakın soğuk bir şehre taşınmayın..

10 Şubat tarihinde son yazımı eklemişim, 20 gündür hiçbir içerik girme şansım ne yazık ki olmamış. Tabi olayların bu kadar uzayacağını ve bu kadar aksiliğin bir araya geleceğini tahmin etmediğim için bir ara verme yazısı da yazmadım. Bu 20 günde değişen ne oldu peki?

1- Yeni Şehir

Artık Sivas’ta yaşıyorum ve buraya taşındım. Buraya taşınma nedenim, hem bir sene civarında daha önceden yaşamış olmam, hem de nişanlımın burada bulunması oldu. Tabi bunlara bir de Sivas’ı çok sevmem ve kendimi özgür hissetmem eklenirse, benim için en doğru seçim burası oldu diyebilirim. Daha gelir gelmez, havasını alır almaz kendimi daha iyi hissettim. Sanırım artık hayatımın geri kalanında burada ya da Fethiye ve Antalya’dan birinde sürdüreceğim. Hayallerim tam anlamıyla gerçekleşirse eğer yazın Sivas kışın Antalya veya Fethiye’de olabilir hatta! Hayat bu, neden olmasın? Her yeni şehir yeni bir deneyim yeni bir macera demektir.

Bu hayatta ne yaparsanız yapın ama asla kaybettiğiniz bir şehirde bulunmayın. Her zaman size iyi gelen insanların olduğu ve kendinizi özgür hissettiğiniz o şehirde olun ve bunun için çabalayın. Eğer mümkünse akrabalardan arının ve akrabasız bir hava sahası içinde yaşayın. İnanın bana bu yöntem hayatınızı çok büyük şekilde olumlu olarak değiştirecek ve yeni bir kimliğe büründürecek. Biz buna özgürlüğün kendisi diyoruz! (Zabaha kadar buradayız, zabaha kadar! Diyen dayıya denk gelirsem bir fotoğraf çekip sonradan yazıya ekleyebilirim!)

2- Yeni İş Hayatım

Artık internet üzerinden tüm işlerini yürüten ve kazancını tamamen internet üzerinden elde eden biriyim. Yeni bir proje üzerinde şirketleşme aşamasına kadar ilerledim diyebilirim. İnternet üzerinden çalıştığım için şehir seçiminin benim için neresi olduğunun pek bir önemi yoktu ve aynı zamanda patronlara, kurumlara bağlı olmayan özgür biriyim. Yeni gerçekleşecek olan şirketleşmenin detaylarını da yakın zamanda Projelerim isimli bir sayfa oluşturup ayrıca paylaşacağım. SEO, Proje Yönetimi ve Sosyal Medya Pazarlaması alanında kurulacak olan bu site ve şirket, aynı zamanda 10 senelik deneyimlerimi profesyonel anlamda yapabileceğim bir işe dönüşecek. Yeni şehir benim için işte bu yüzden yeni bir hayat anlamı da taşıyacak.

Bu süreçte hayatımın geri kalanında var olacak insanla aynı çatı altında yaşamak, onun da desteğini yanıma almak beni çok güçlü kılıyor ve kendime olan güvenimi çok fazla artırıyor. Hayatın ne zaman ne getirdiği hiç belli olmuyor gerçekten..

Gelelim buraya, yani 11 senemi verdiğim ahmetyerli.com.tr’ye..

Blog Yenilikleri

Kurumsallaşmanın vermiş olduğu sorumluluklar nedeniyle burası da artık bir kişisel blog kimliğinden biraz sıyrılıp, bir deneyim ve profesyonel blog içeriğine dönüşecek. Sanırım burada görebileceğiniz kişisel duygu ve düşüncelerimi paylaştığım son içerikte bu olacak. Yeni şehirde yeni içerikler tamamen deneyim ve tecrübelerim üzerine iş sektörü üzerine olacak ve bu da okuyuculara çok daha fazlasını katacak. En azından planladığım strateji bu yönde. Zaten bu bloğu uzun süredir takip eden insanlar, buradan maddi anlamda bir kazanç beklemediğimi, buranın bende ki manevi değerinin çok yüksek olduğunu bilirler. İşte bu yüzden nefes aldığım süre boyunca bu blog asla kapanmayacak ve yeni şehirden buraya emek vermeye devam edeceğim…

Blog’da Neler Değişti?

Tasarım anlamında ufak dokunuşlar gerçekleştirdim ve bloğun daha hızlı açılmasını sağlayacak, sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayacak ufak dokunuşlar yaptım. Logo değişecek, ortalama bir iki haftaya yeni logo hazırlanmış olur. Bununla beraber kategorilerde kişisel blog içeriklerinden, profesyonel blog içeriğine geçiş için tekrar düzenlendi. Bu değişime bağlı olarak Apple, Web Teknolojileri, Mobil ve Masaüstü kategorilerinin tamamı tek başlık altında Dijital Teknolojiler isimli kategoride toplandı. İçerik silmeyi sevmediğim için bugüne kadar yazdıklarıma dokunmadım. Bundan sonra yazacaklarım, okuyucuların deneyimlerini geliştirmeye ve tecrübe katmaya yönelik, öneri ve yönlendirme konularında olacak. Bu süreçte önerilerini esirgemeyen Tevfik‘e buradan bir kez daha teşekkür ederim.

Tabletten Bilgisayara Geçiş

Daha önce ki yazılarımı okuyanlar, tüm işlerimi tabletten yürüttüğümü bilirler. Artık internet üzerinde çok fazla aktif olacağımdan dolayı bu kadar siteyi ve işleri bir tabletten yürütmem imkânsızdı ve bilgisayar’a geçtim. iPad ile ilgili tüm deneyimlerimi zaten daha önceden paylaşmıştım, ilgili etikete tıklayarak o yazılarıma da ayrıca ulaşabilirsiniz. Artık bir home ofis çalışanıyım ve geniş ekranlı monitörde çalışmanın vermiş olduğu duygu başkaymış. Bunu da özlemiştim…

Yeni şehirden bir kaç güne kadar tüm işlerimi oturtup tekrardan buraya eski ilgiyi göstermeye devam edeceğim, kendinize çok iyi bakın. Görüşmek üzere…

Ahmet Yerli

Hayatının temellerini minimalizm yaşam felsefesine adamış bir web yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu