Sponsorluk

Konu Sponsorluk olduğu için, blog geçmişinden ve reklam olanaklarından alt kısımda detaylı olarak bahsetmeye çalıştım. Yine sormak istediğiniz konular olursa iletişim bağlantıları sayfa sonunda yer almaktadır.

İlk olarak 18 Kasım 2010 tarihinde açılmış olan Ahmet Yerli kişisel blog, aktif olarak 13 senedir belli aralıklarla güncel olarak kalmış ve toplamda yüz binlerce kullanıcı trafiği yaşamıştır.

2010 yılından günümüze kadar tek alıntı içerik olmadan ilerleyen bu blog bünyesinde sizlerde çeşitli reklam ve tanıtım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sponsorluk paketleri şu alanları kapsamaktadır;

  • Footer(Alt Bölüm) dofollow link bağlantıları,
  • Tanıtım yazısı + 2 bağlantı içeren yazıların yayımlanması, (Tanıtım yazıları, yeteri kadar içerik kalitesine ulaşmadığı için artık alım yapmıyorum)
  • Sidebar(Yan Menü) alanında reklam görsellerinin yer alması. (Şu anda alımlar kapalıdır)

Neden Sponsor Olmalıyım?

1- 14 yaşında olan blog, bir çok SEO skorlarında yüksek puanlara sahiptir. Güncel DA skoru 11 olurken, PA skoru 44 civarındadır. Alt sayfalarda bile PA değeri 22+ skoruna sahiptir. Spam skoru ise 0’dır.

2- Ahmet Yerli kişisel blog, önde gelen hizmet sağlayıcı firmalarından birisi olan CSA Digital bünyesinde, ileri düzey WordPress paketlerinde barınmaktadır ve özel IP üzerinden yayın yapmaktadır.

3- İçeriklerin tamamı özgün içerikten oluşmaktadır. Mevcut makalelerin kelime sayısı ise 800 üzeridir. Bazı makaleler 1200+ kelime sayısına sahiptir.

4- Blog tasarımı, sadelik ve hız üzerine inşa edilmiştir. Kendi CSS düzenlemelerim ve geliştirmelerimden dolayı tasarım özgünlüğüne de fazlasıyla sahiptir. GeneratePress + Litespeed + Perfmatters kullanılarak özel optimizasyon yapılan blog sitesi, tüm metriklerden A++ değere ulaşmayı başarmıştır. (Google Pagespeed, GTMetrix, Pingdom)

5- Tanıtım yazılarında, 1 sene silinmeme garantisi mevcuttur. 1 yılın sonunda alıcı talep ederse süreyi +1 yıl daha uzatabilir. Uzatılma ücretleri, alım ücretleriyle aynı olmaktadır.

Hangi Sponsorluk Hizmetini Satın Almalıyım?

Artık tanıtım yazısı alımları yapmadığım için, sadece footer dofollow dış bağlantı alımı yapabilirsiniz. Tanıtım yazısı alımları hiçbir şekilde yapılmayacaktır. Burası bir kişisel blog olduğundan dolayı, bu tür yazılar uzun vadede siteye yarardan çok zarar veriyor. Bu nedenle artık tanıtım yazısı almıyorum.

NOT: Mevcut tanıtım yazılarının süresi dolduğu zaman kalıcı olarak silinecek ve Search konsoldan URL kaldırma yapılacaktır.

Hangi Siteler Sponsorluk Olarak Kabul Edilmez?

  • Müstehcen içeriğe sahip siteler ya da cinsel ürün tanıtım ve satış siteleri,
  • T.C Yasalarına uygun olmayan içeriğe veya ürünlere sahip olan siteler,
  • Yabancı içeriğe sahip dış siteler ile yabancı sosyal medya panelleri,
  • Arama motorlarında ceza almış siteler ile spam kabul edilen siteler.

Footer dış bağlantı alım ücretlendirmesi; 1-3-6-12 aylık şeklinde yapılmaktadır. 1 aylık alımlarda indirim uygulanmaz ancak 3 ay ve üzeri alımlar da site sayısı fark etmeksizin %15 indirim uygulanır.

Alım yapmak için iletişime geçmek isterseniz, iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Mevcut mail adresim tek iletişim aracıdır, aktif bulunduğum sosyal medya ya da forum sitesi bulunmuyor.