iPhone’larda Ücretsiz Pil Değişim Hizmeti

iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi hizmeti, ancak belirli koşullar sağlanabilirse yapılır. Garantili cihazlar da pil değişimi, diğer tüm markalarda olduğu gibi, iPhone cihazlar üzerinde de belli şartlara tabidir.

iPhone Ücretsiz Batarya Değişimi
iPhone’larda Ücretsiz Pil Değişimi 2023

iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişim hizmeti almak istiyorsanız, mevcut cihazın kesinlikle daha önceden yetkili servis dışında onarım hizmetine girmemiş olması gerekir.

Apple firmasına ait ürünlerde, yetkili servis dışında sağlanan onarım hizmetleri, garanti dışı kalma sebebidir.

iPhone telefonunuzun mevcut olan garanti süresi dolmadıysa ve servis dışı onarım hizmeti alınmadıysa, pil değişimi için ilk şartı yerine getirmiş olursunuz. Geri kalan şartların tamamı alt başlıklarımızdan sizlere açıklanmıştır.

iPhone Telefonlarda Ücretsiz Pil Değişimi

Apple destek hizmeti uygulaması kullanarak yapmış olduğum görüşmeler ve yine resmi Apple sitesinde belirtilmiş olan açıklamalara göre alt kısımda listelediğim şartlara uygun bir cihazınız varsa, değişim ücretsiz gerçekleşecektir.

iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi 2023 yılı için gerekli olan şart; pil döngü sayınızın 500’e ulaşmadan, pil sağlığınızın %80 veya altına düşmüş olmasıdır.

Yani %0’dan %100 değerine 500 defadan az bir sayıda şarj işlemi sağlandıysa eğer, mevcut piliniz ücretsiz olarak yenisiyle değiştirilecektir. iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi yalnızca bu maddeye göre yapılmaktadır.

iPhone Telefonlarda Ücretsiz Pil Değişimi 2023
iPhone Telefonlarda Ücretsiz Pil Değişimi 2023

Yine cihazınız garantiye pil değişim talebiyle gidip, ücretsiz değişim hizmeti kabul edilmediyse, bunun temel nedenleri şu maddeler olabilir;

  • Cihazınız başka bir sorundan dolayı yetkili servis dışında tamir edildiyse garantiden çıkar. Hatta şöyle bir örnek vereyim; siz daha önce ekran veya hoparlörü dışarıdan yaptırdınız diyelim, batarya da sorun olduğu zaman maalesef onarımınız ücretsiz olarak gerçekleşmeyecektir ve garanti kapsamından çıkacaktır.
  • iPhone cihazlar Apple tarafında suya ve toza dayanıklı yapılmıştır ancak Apple bu cihazlara bu konuda garanti kapsamı vermiyor. Yani sıvı temasına bağlı olarak yaşanacak herhangi bir ekran, batarya, ana kart gibi sorunlarda maalesef garanti hizmeti alamazsınız.

Açıklanan maddeler haricinde, pil yüzdeniz çok hızlı düşüyorsa, iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz teknik servis pil değişimi işlemleri Apple’da böyle yapılmaktadır.

Döngü ve Pil Sağlığını Nasıl Öğrenebilirim?

Pil sağlığınızı, cihaz ayarlarında bulunan Pil sekmesi altında, Pil Sağlığı içerisinde ‘%‘ cinsinden görebilirsiniz. Pil döngüsünü ise Apple Destek uygulamasını kullanarak müşteri temsilcisiyle yazışarak öğrenebilirsiniz.

Pil döngü sayısı öğrenmenin bir yolu daha mevcut ancak, çok uzun ve zahmetli bir işlem olduğundan dolayı en pratik yöntem Apple Destek uygulaması kullanarak Apple yetkilileriyle görüşme sağlamaktır.

iPhone cihazlar için Apple Destek bağlantısını kullanarak uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Apple Destek ile yapacağınız yazılı görüşmelerde, iPhone Telefonlarda Ücretsiz Pil değişim hizmetinden yararlanıp yararlanamayacağınızı da danışabilirsiniz. Kendileri teknik destek konularına hakim olduğundan dolayı, bu konuda sizlere net bir ifade kullanabilir.

Apple Destek Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişiminden yararlanmak için Apple Destek mobil uygulamasını açtığınız zaman, şu adımları kullanarak hızlıca teknik yetkili personele bağlanabilirsiniz;

Apple destek uygulamasından; ”Pil Sorunları veya Canlı Destek” gibi arama yaparak sohbet ekranına ulaşabilir ve müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz.

Yoğunluğa bağlı olarak yanıt alma süreniz bazen 5 dakikaya kadar ulaşabilir, bu tür durumlar için biraz beklemeniz yararınıza olacacaktır.

Ayrıca iPhone pil sağlığının korunması hakkında yapmanız gereken bazı önerileri de Apple Destek ekibinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ücretli değişimlerde ücretler değişiklik gösterebildiği için, Apple Onarım Ücretleri bağlantısına tıklayarak güncel pil ve onarım fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi konusunda aklınıza takılan soru veya genel görüşlerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz yanıtlara genellikle aynı gün yanıt vermeye çalışıyorum.

Bilgi Arşivi kategorisi içerisinden iPhone cihazlarla ilgili daha fazla konu, makale ve cevapları içeren yazılara ulaşım sağlayabilirsiniz.

iPhone Telefonlarda Pil Değişimi – Sık Sorulan Sorular

iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi hizmetiyle ilgili olarak çok sık karşılaşılan bazı sorular ve yanıtlarına ayrıca yer vermeye çalıştık.

iPhone Ücretsiz Pil Değişimi Yapıyor mu?

Belirlenen şartların karşılanması durumunda iPhone cihazınızın pil değişimi ücretsiz olarak Apple servisleri tarafından yapılmaktadır.

iPhone Ücretsiz Pil Değişimi Yüzde Kaç?

%80 veya daha altında bir pil sağlığına sahipseniz, iPhone telefonlarda ücretsiz pil değişimi işlemleri için gerekli olan ilk şartı karşılamış olursunuz.

1 Yıllık iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

Cihazın kullanım koşulları ile ortam sıcaklıkları her bölgede aynı olmadığı için, bir çok farklı noktada bu sorunun yanıtı değişmektedir. 1 yıllık iPhone’ların genellikle pil sağlığı değeri; %85 ile %90 arasında olmaktadır.

Yorum yapın

Share to...