Maxipuan Nerede Kullanılır

Maximum kartlar, Türkiye İş Bankası tarafından sağlanan kredi kartları olmaktadır. Bu kartları kullanan bankalar arasında geçtiğimiz dönemler içerisinde, kısa süreli Ziraat bankası da yer almıştır.

Maxipuan nerede kullanılır, hangi üye iş yerleri ve internet siteleri ile anlaşmalı gibi konularda bilgileri de içeriğimizin alt başlıklarında güncel olarak bulabileceksiniz. Maxi puanların en çok kullanıldığı alan ise, Maxipuan kullanılan internet siteleri olarak kabul edilir.

Maxipuan Geçen Yerler
Maxipuan Nerede Kullanılır 2023

İş Bankası tarafından sağlanan Maximum kartlarda biriktirdiğiniz puanların tamamı, aynı takvim yılı içinde geçerli olmakla beraber, maxipuan geçen yerler bünyesinde harcanabiliyor.

Not: Diğer kredi kartlarına ait güncel puanların kullanım alanlarına; Finans kategorisi içerisinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Maxipuan Nerede Kullanılır 2023

Maxi puanların geçerli olduğu kullanım alanları tüm büyük sektörleri kapsarken, diğer kredi kartı puanlarının geçerli olduğu bir çok üye iş yeri üzerinde de kullanılabiliyor. İş Bankası’nın müşteri hacmi çok yüksek olduğundan ötürü, Maxipuan kullanılan yerler listeside pek çok sektör ve büyük mağazalar da yer almaktadır.

Maxipuan nerede kullanılır konusunda, 2023 yılı için Maximum kart sahiplerinin tercih ettikleri harcama alanları şu şekilde listelenmiştir;

 1. Maxipuan geçen siteler ve Maxipuan kullanılan alışveriş siteleri,
 2. Maxipuan geçen marketler, süpermarketler, manavlar ve şarküteri alanları,
 3. Yine Maxipuan geçen akaryakıt benzin istasyonları ve buranın marketleri,
 4. Maxipuan geçen oteller, turizm ve seyahat firmaları ile turizm acenteleri,
 5. Maxipuan kullanılan mağazalar, sağlık işletmeleri, medikal firmalar.

Listelemiş olduğumuz bu 5 madde de yer alan sektörler, en çok maxipuan kullanılan sektörleri kapsamaktadır. Bu alanlara istisna olarak nadiren de olsa tercih edilen harcama sektörleri; tarım alanları ve yerel marketler olmaktadır.

Maxipuan Kullanılan Siteler

Maxipuan nerede kullanılır başlığında maxipuan kullanılan siteler maalesef 2023 yılı içinde bulunmamaktadır. Aslında bu durum sadece Maximum karta özel değil, diğer kredi kartı puanları içinde geçerlidir. Pek çok internet sitesi, Maxipuan geçen siteler listesinde bir çok büyük platformlara yer verirken, aslında bu siteler üzerinde maxipuanlar değil, Maximum kart kullanılabiliyor.

Maxipuan Geçerli Siteler
Maxipuan Kullanılan Siteler 2023

İş Bankası Maximum karta ait Maxipuan geçerli internet siteleri, farklı bir yöntem ile yapılabilmektedir. İş Bankası Pazarama veya Pazaramatatil araçlarını kullanarak puan biriktirebilir, bu puanları anlaşmalı olunan üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz.

Pazarama ve Pazaramatatil nedir, nasıl kullanılır gibi bilgilere de içeriğimizin alt bölümünden ek başlıklar içerisinden bulabilirsiniz.

Hepsiburada, Trendyol ve N11 gibi büyük online mağazaların tamamında Maxipuan geçerli değil. İlerleyen dönemlerde yapılacak anlaşmalar ile Maxipuan kullanılan alışveriş siteleri listesine bu platformlar da eklenebilir ancak şu an için maxipuan kullanımı bu sitelerde yapılamıyor.

Maxipuan Kullanılan Alışveriş Siteleri 2023

Maxipuan kullanılan sitelerde her ne kadar alışveriş sitelerine yer verilmemiş olsa bile, ilerleyen dönemler için muhtemel anlaşma yapılması beklenen bir kaç alışveriş sitesi yer almaktadır. Bu siteler şu firmalardan oluşur;

 • Trendyol ve buna bağlı alt platformlar,
 • Hepsiburada, N11 ve buna bağlı alt platformlar,
 • Amazon, İncehesap, Morhipo ve Dolap uygulamaları.

Yakın zamanda bankaların yapacağı anlaşmalar ile, Maxipuan geçen alışveriş siteleri listesine bu firmaların katılması beklenmektedir. İlgili firmalar, maxipuan geçen alışveriş siteleri arasına eklenirse, konu içeriğini buna göre güncelleyeceğiz.

Maxi Puan Geçen Marketler

Özellikle yıl sonları ve yaz başlarında Maxipuan geçen marketler çok sık tercih edilen harcama noktalarından biridir. Bu alanlarda büyük marketlerin neredeyse tamamında Maxipuan kullanımı yapılabiliyor.

Maxipuan Kullanılan Marketler
Maxipuan Geçen Marketler 2023

Maxi puan kullanılan marketler 2023 yılı için şu süpermarketleri kapsamaktadır;

 • Süpermarketler: CarrefourSA, Migros, Migros JET,
 • Hipermarketler: Şok, A101, Bim, Macro Center

Bu marketlerden yapacağınız harcamalarınız esnasında Maxipuan ile ödeme işlemleri yapılabilmektedir. Maxipuan geçen marketler bazı iller için yerel marketleri de ayrıca kapsamaktadır.

Not: Maxipuan geçerli marketlerin internet üzeri yapılan siparişlerinde kapıda ödeme seçeneği işaretlenmediği sürece, Maxipuan kullanımı yapılamıyor.

Maxipuan Geçen Akaryakıt Benzin İstasyonları

Kredi kartı puanlarınızı kullanabileceğiniz bir diğer alanda Maxipuan geçen akaryakıt benzin istasyonları olmaktadır. Özellikle akaryakıt zamları öncesinde çok sık tercih edilen benzin istasyonları, Maxipuan nerede kullanılır başlığında iyi bir alternatif olarak dikkat çekmektedir.

Maxipuan geçerli benzin istasyonları şu firmalardan oluşmaktadır;

 • Petrol Ofisi, OPET, BP
 • Lukoil, Aytemiz
 • Aygaz Otogaz

Sadece akaryakıt olarak değil, benzin istasyonlarının marketleri üzerinden yapılacak harcamalarda da Maxipuan ile ödemeler yapabilirsiniz.

Maxipuan Geçen Turizm Tatil Şirketleri

Maxipuan nerede kullanılır konumuzda bir diğer harcama yapabileceğiniz alan Tatil ve Turizm şirketleri olmaktadır. Gerek ulaşım, gerek uçak seyahatleri, gerekse oteller olarak maxipuan ödemesi yapabileceğiniz pek çok şirket bulunmaktadır. Maxipuan geçen seyahat firmaları ile acentaları şu şekilde listelenmektedir;

 • Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus
 • Tatil.com, OBilet

  Bu firmalardan yapacağınız harcamalar da maxipuan kullanarak ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yılın 12 ayının tamamında maxipuan kullanımı bu firmalardan yapılabilmektedir.

  İş Bankası Maxi Puanları Nerede Kullanabilirim

  Maxi puanların kullanım alanları, internet ve alışveriş siteleri haricinde tüm sektörleri kapsar. Her sektörden büyük firmalar, İş Bankası ile yaptıkları anlaşmalar sayesinde Maxipuan harcamalarınıza olanak tanımaktadır.

  İş Bankası Maxipuan geçen mağazalar 2023 yılında şu firmalardan oluşmaktadır;

  • GS Store, Polo, İpekyol, Koton, Mavi
  • Defacto, Penti, Flo, Zara, Flormar, Sephora, Gratis
  • D&R, Ayakkabı Dünyası, Mango, Bambi, IKEA, Vestel

  İş Bankası Maxipuan kullanma işlemleri bu mağazalar üzerinden yapılabilir. Burada tek dikkat etmeniz gereken nokta, listelenen mağazaların internet sitelerinde maxi puan kullanımı yapılamıyor, yalnızca mağaza alışverişleri ile harcamalarınızı maxi puanlar kullanarak yapabilirsiniz.

  Pazarama ve Pazarama Tatil Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Maxipuan internette nasıl kullanılır konusunda Pazarama yöntemi sizlere yardımcı olacaktır. Pazarama sayesinde anlaşmalı olunan üye iş yerleri üzerinden, burada ki harcama tutarlarınızı ya da maxi puanlarınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Maxipuan geçen internet siteleri bulunmadığı için, Maximum kart kullanıcıları bu yöntem ile alışverişlerini tamamlayabiliyor. Sadece Pazarama ile internet sitesi harcamaları değil, aynı zamanda Pazaramatatil kullanarak yaz ve kış tatili harcamalarınızı da bu araçla yapabilirsiniz.

  Pazarama hakkında daha fazla bilgiye ve avantajlardan faydalanmak için: www.pazarama.com adresini kullanabilirsiniz.

  Maxipuan nerede kullanılır konusunda Pazarama ve Pazaramatatil, sizlere bu puanların alternatif olarak internet sitelerinde kullanılmasını sağlayacak köprü bağlantısı sağlayacaktır.

  Trendyol’da Maxipuan Nasıl Kullanılır

  Maxipuan nerede kullanılır konusunda yakında Trendyol’un bu listeye eklenmesi bekleniyor. Bu anlaşma gerçekleşirse eğer, Trendyol’da Maxipuan kullanma şu adımları kullanarak yapılmaktadır;

  • Trendyol’da sepetinize gidip alışverişi tamamla bölümüne giriş yapınız,
  • Ödeme ekranından kredi kartı seçeneğini işaretleyip, maximum karta ait bilgilerinizi giriniz,
  • Karşınıza tek seferde çekim, taksitli ödeme veya kredi kartı puanlarıyla ödeme seçeneği çıkacak, kart puanları ile ödemeyi seçerek maxipuan ile trendyol ödemesi işlemini tamamlayabilirsiniz.

  2023’ün ilk çeyreği olarak Trendyol’da bu seçenek henüz aktif olmasa bile, ileryen süreçte maxipuan ile trendyol ödemesi yapılacak yeni anlaşmalar sayesinde mümkün olması ön görülüyor.

  Hepsiburada Maxipuan Nasıl Kullanılır

  Türkiye’nin önde gelen online alışveriş sitelerinden biri olan Hepsiburada, kredi kartı ile ödeme imkanlarına olanak tanısa bile, henüz kart puanlarınızı kullanarak ödeme yapabileceğiniz bir platform değil.

  Çok yakın bir zamanda Türkiye İş Bankası ile yapılacak bir anlaşma ile, Hepsiburada Maxipuan ile ödeme işlemi gerçekleştirilebilir.

  Hepsiburada Maxipuan kullanımı şu adımlar kullanarak tamamlanacaktır;

  • Hepsiburada sepetinize ürünleri ekleyip ödeme aşamasına geliniz,
  • Kredi kartı ile ödeme seçeneğini işaretleyip kart bilgilerinizi tuşlayınız,
  • Tek çekim, taksitli çekim ya da maxipuan ile ödeme seçeneği ekrana geldiği bölümde maxipuan seçeneğini işaretleyerek bu puanlar ile ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

  Hepsiburada Maxipuan kullanımı aktif edildiği zaman, uygulanması gereken adımlar bu aşamalardan oluşmaktadır. Maxipuan nerede kullanılır sorusunda çok yakın bir zamanda Hepsiburada şirketinin olması ön görülen anlaşmalardan biri olmaktadır.

  Maxipuan Nerede Kullanılır – Sık Sorulan Sorular

  Maxipuan kullanım alanlarını ve geçerli anlaşmalı üye iş yerlerinin tamamını listedik. İçeriğimizin son bölümünden bu konuyla ilgili sık sorulan sorular ve yanıtlarına yer vereceğiz. Maxipuan nerede kullanılır konusunda bazı firmalarla ilgili yanıtları bu sorular içerisinden bulabilirsiniz.

  Kredi kartı puanlarının kullanım alanlarında yaşanan sorunlar hakkında ek bilgilerle yazılarımıza Bilgi Arşivi kategorimiz içerisinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Maxipuan nerede kullanılır 2023 konusunda aradığınız soruların yanıtları, başlıklar içerisinde bulunmuyorsa eğer, alt kısımda yer alan yorum bölümünden bizlere sorularınızı ayrıca yöneltebilirsiniz.

  A101 Maxipuan Geçiyor mu?

  A101 üzerinden yapacağınız market alışverişlerinde maxi puan kullanarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin tüm şehir ve bir çok ilçesinde mağazası bulunan A101’de maxipuan ile ödeme yapmak için, kasa görevlisine kart puanlarınızı kullanarak ödemeleri tamamlamak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

  İş Bankası Maxipuan Migrosta Geçerli mi?

  Migros Maxipuanların geçerli olduğu süpermarketler arasında yer alır. Migros marketleri üzerinden yapacağınız harcama esnasında maxi puanları kullanarak ödeme yapacağınızı belirtmeniz yeterlidir.

  Bimde Maxipuan Geçerli mi?

  Maxipuan nerede kullanılır noktasında, Bim marketleri buna olanak tanıyan market zincirleri arasında yer alır. Bim’den yapacağınız market alışverişlerinde Maxipuan kullanımı yapabilirsiniz.

  100 Maxipuan Kaç TL Yapıyor?

  1 Maxipuan 1 TL olarak kabul edilir, bu nedenle 100 Maxi puanın TL karşılığı 100 TL olmaktadır. %1 maxipuan veren anlaşmalı bir üye iş yerinden yapacağınız 100 TL’lik bir alışverişten kazanacağınız maxipuan 1 TL olacaktır.

  Yemek Sepetinde Maxipuan Geçerli mi?

  Yemek sepeti üzerinden yapacağınız alışveriş ve siparişler için henüz maxi puan kullanımı yapılamıyor. Maximum kartınız ile tek çekim ile bu şirketten siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

  50 TL Maxipuan Nasıl Kullanılır?

  50 TL’lik Maxi puanın Türk lirası karşılığı 50 TL olmaktadır. Anlaşmalı olunan üye iş yerleri veya marketler üzerinden yapacağınız 50 TL’lik alışverişler için bu puanları kullanabilirsiniz.

  Maxipuan Kuyumcularda Geçerli mi?

  Kuyumculardan yapacağınız harcamalarda Maxi puan ile ödeme yapılamaz, ancak tek çekim ile Maximum kartınızı kullanabilirsiniz.

  “Maxipuan Nerede Kullanılır” üzerine 7 yorum
  Yorum yapın

  Share to...