WordPress Ping Servisleri 2021 konumuzda, bir çok blog sahibinin yakından ilgilendiği, bazılarımızın önem verdiği ve bazılarımızın da pek kaale almadığı bir konu üzerinde hem açıklama yapacağım, hem de güncel adresleri paylaşacağım.

Bu Hataya Düşmeyin!

Aslında böyle bir konu paylaşmayacaktım, ancak burayı açarken Ping servislerimi güncellemek isterken yapmış olduğum araştırmalarda, blog ve forumlarda güncel başlığı altında sunulan yüzlerce sitenin sadece 12 tanesinin çalışır durumda olduğunu fark ettim!

Hiç üşenmeden belki 50 site ve forum gezdim, ortalama 500’e yakın ping servisini kontrol ettim. Tabi sonuç koca bir hüsran oldu.

Araştırmalarımı yıl bazında aratarak yaptım ve son yıllarda paylaşılan konuların hep aynı içeriklere sahip olduğunu gözlemleyince haliyle elimde kayda değer Ping servisi olmadı. 2009 yılıyla 2015 yılı arasında paylaşılan, Google tarafından arka sayfalarda kalan ve güncelliğini kaybetmiş sayfalarda ki Ping servislerini de belki halâ çalışan vardır diye kontrol ettim ve bir iki tane buldum diyebilirim.

Ping Servisleri Neden Önemli?

Yeni bir yazı veya içerik girdiğimiz zaman, bu yazının arama motorları tarafından hemen fark edilmesini isteriz. Bunu bildiğimiz içinde internet sitelerinden bulduğumuz yüzlerce Ping servisini sisteme gireriz ve sonuç alamayınca servislerin artık eski önemini kaybettiğini düşünürüz.

Sizce sorun servisler mi yoksa güncel zannettiklerimizin aslında boş çıkması ve bizim bunu farketmemiş olmamız mı? Belki tuhaf gelecek ama WordPress’in kendi sitesinde örnek olarak gösterdiği güncel servislerin bile 8 tanesi çalışmıyor! Yok artık ‘mk’ dediğinizi duyar gibiyim.

Ping Servisleri Nasıl Kullanılmalı?

2010 yılından bu yana yapmış olduğum blog yazarlığında burası dahil 5/6 blogda aktif olarak bulundum ve yönettim. Eskiden sonuç aldığım yöntem, 7 tane sağlam ping servisiyle bile yazıların anında indexlenmesi oldu. Yani yüzlerce adresi kullanmanıza gerek yok, zaten çalışan bir iki tane olacak arasından.

Sizlere sunduğum güncel siteleri kullanmanız halinde index hızlarınız artacak ve nerede hata yaptığınızı farkedeceksiniz. Yani en azından Ping servislerinin önemini kaybetmediği ortaya çıkacak diye düşünüyorum.

Peki bu kadar servis neden çalışmıyor?

Ping hizmeti veren siteler genelde kâr amacı gütmeyen yada kâr hedefleyip bunu başaramayan sitelerdir. Çünkü bu sitelere kendimiz bile girmeyiz sistem otomatik çalışır. Durum böyleyken adamlar ne reklamdan para kazanabiliyor nede link ve tanıtım yazılarından. Siz olsanız ne yaparsınız?

Konuyu daha fazla uzatmadan konuya geçelim. Alt kısımda güncel çalışır durumda olan servisleri paylaştım. Bu servisleri kullanabilirsiniz. Ayrıca konuda paylaştığım Güncel Ping Servisleri sürekli olarak kontrol edilecek, yeni çalışır kaynaklar bulunursa eklenecek ve çalışmayan tespit edilirse kaldırılacak. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca konu altında sürekli son güncelleme tarihi yer alacak ve sizlerde konunun en son ne zaman güncellendiğini görebileceksiniz.

2021 Güncel WordPress Ping Servisleri

http://rpc.pingomatic.com/
http://rpc.twingly.com/
http://blogsearch.google.com.tr/ping/RPC2
http://blo.gs/ping.php
http://www.blogmatcher.com/u.php
https://feedburner.google.com/fb/a/ping
https://rpc.bloggerei.de/ping/
http://ping.fc2.com/
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://blogs.yandex.ru/
http://rpc.odiogo.com/ping/
http://www.pingoat.com/goat/RPC2

Kullanımı: WordPress yönetici panelinden Ayarlar sekmesi altında bulunan Yazma menüsüne tıklayın ve en altta yer alan Servisleri güncelle alanına bu siteleri kopyalayıp yapıştırın, hepsi bu kadar!

Sırası ile yapıştırın arkadaşlar, özellikle 1 numaralı Pingomatic ve 2 numaralı adreslerin yerini değiştirmemenizi öneriyorum.

Konu son güncelleme: 21 Aralık 2020